Sohbette en güzel hediye

Sohbette en güzel hediye

Yaklaşırken yine 14 şubat sohbette en güzel hediye nedir diye düşündük.

14 şubat ile Her çifti bir heyecan bir de telaş kaplar. ‘Acaba ne alsam, ne sürpriz yapsam, nasıl mutlu etsem…’ Birçokları en pahalısıyla, bir kısmı en anlamlısıyla bazıları da şaşırtan bir sürpriz ile kutlar bu günü.

Bazılarının siparişi önceden bellidir ne alınacağını bilir, bazıları almazsam fırçayı yerim zoru ile bakar birşeyler sevgili partnerine. Beklentiler ve beklenilenler daha çok esnafın işine yarar bu günlerde. Heryer ve herşey kalp figürünü alır. Ticari olarak güzel kullanılır bu 14 şubat sevgililer günü.

Peki nedir 14 şubat, neden 14 şubat?

Bu hikayenin geçmişi İmparator İkinci Claudius’a dayanıyor. Claudius evli erkeklerin kötü askerler olduğuna inandığı için evlenmeyi yasaklıyor. Valentine ise evlenmenin Tanrı’nın insan için planladığı şeylerden biri ve ayrıca dünyanın amacı olduğuna inandığı için gizli şekilde insanları evlendirmeye devam ediyor. Claudius bunu fark ettiğinde Valentine’ı hapse atıyor ve sonra ölüme mahkum ediyor. Hapiste Valentine gardiyanın kızına aşık oluyor ve 14 Şubat’ta idama götürülürken kıza “Senin Valentine’ın” imzalı bir aşk mektubu gönderiyor. Günümüzde Sevgililer Günü’nde insanların birbirine kart göndermesinin kökeni işte burada…

Bazı sevgiler vardır ne bir hediye ile ölçülür, ne bir sürpriz ile yeşerir, ne maddiyat arar, ne bir beklenti. Öyle sevdalar vardır ki sevgilinin varlığı, tek bir kelamı en güzel en anlamlı hediyedir. Onunla tanıştığı gün en özel gündür.

Bazı sevdalar vermez önemi pahaya maşukun tek cümlesi pahada en ağır şeydir ona. İyi olması, mutlu olması hele de bir seni seviyorum deyişini duyması en mutlu insan yapar onu. Her an hayali ile yaşar, hayali ile konuşur dertleşir sohbetler eder. Öyle çok severki bunu birçokları akıl idrak edemez, anlayamaz, bilemez ve ihtimal vermez… İşte kalbimin yegane sahibi böyle seviyorum seni

Tek gününüzün değil, her gününüzün sevgililer günü olması, böyle sevdaya denk gelmeniz dileklerimle…

Sohbette en güzel hediye

Sohbette en güzel hediye

Sohbette en güzel hediye

Sizce sizlere verilebilecek sohbet ederken en güzel hediye nedir?

Ben Tuğbey, sevgili partnerim Hafsama yanıtım biraz gecikti, farkındayım okurlarımız. Lakin malum hayat şartları is yoğunluğundan 14şubat konusunu gecikmeli ele alabildim. Benim sohbette en güzel hediyem Hafsam.

Peki Hafsa senin bu sohbette en güzel hediyenin sana ne olduğunu bizimle paylaşır mısın?

Hafsa: Bana verilen en guzel hediye sensın benım biricik partnerim.

Şimdi peki sevgili okurlar sizlere bu sohbette verilen en güzel hediye nedir?

Sohbette en güzel hediye

Sohbette en güzel hediye

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
646 okuma
22 Şubat, 2019
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?