Sevda

Sevda

Sevda bir gönül bağı, bir tutku, tutsaklık, bir aşktır. Öyle bir aşktır ki en kuvvetisinden ve en derininden… Sevdalandım diyenlerden dinlemek gerekir bu sevda kelimesini. Önce garip bir ruh haline bürünürsünüz, nefes alışverişleriniz farklılaşır, bildiğiniz rutin ritm ile atan o kalp çok başka atmaya başlar, bazen soluksuz kalırsınız, nefes almak öyle güçleşir ki… Karşılaştığınızda,denk geldiğinizde eliniz ayagınız titrer, o an akılda ne varsa uçup gider, ağzından çıkacak tek bir lafı beklersiniz kelimelerden alacaklı bir çocuk gibi.

O aklınıza geldiğinde tebessüm belirir yüzünüzde, kendinizi uzaklara bakarken bulursunuz, gözlerde bir iki damla yaş hissedersiniz ki bunlar ona denk gelmiş olmanın mutluluğundandır. Herşeyi ona danışmak istersiniz, fikirleri sizin altın kaynağınız olur , görüşlerine çok ayrı önem verirsiniz. Gözlerinizi kapattığınızda aklınızda beliren ilk şey onun ismi olur. Geçirdiğiniz dakikalar, sohbetler, tartışmalar iyi kötü hersey belirir aklınızda. Akılda belirdikce kalbe sinyaller gider. Damarlarda kan değil de onun kelimeleri taşınır kalbinize. Ve heyecanı artar akıl ile kalp ortak hareket etmeye başlar… İşte… Sevda dedikleri şeyin tam da ortasına düşüverirsiniz…

`Düşmüşüm bir garip sevdaya, yanmışım ateşi aşkınla,al beni sevdanın koynuna sultanım…` Eşref Ziya ne de güzel ozetlemis işin vehametini. Seversiniz ve sevmenin haddi hesabı olmaz nazarınızda.

Maşuk, gönül kapınızı aralar,usulca süzülür içeriye. Önce ayak seslerini hissedersiniz sonra içeri girer ve lambaları yakar. O an güneş gibi doğar kalbinize içinizi yakar kavurur. Kalbinizin en merkezi yerinde bir oda bulur,eşyalarını yerleştirir hiç gitmeyecektir artık bilir ve gönlünüzün kapısını öyle bir kapatır ki dışardan açılması mümkün değildir artık…

O maşuk olmuştur size,siz de ona aşık… Onu görmeseniz de, duyamasaniz da elinizi kalbinize götürdüğünüzde öyle bir hissedersiniz ki içiniz titrer, o hisse sımsıkı sarılır sadece onun oldugunuz için,onunla karşılaştığınız için sukredersiniz ve dersiniz ki `Öylesine güzel seviyorum ki seni. Öylesine saf… Öylesine temiz… Öylesine derin… Ve öylesine değil…`

Sevda

Sevda

Sevda

`Bazen dayanmaktır sevmek; hayat nereden vurursa vursun ayakta durabilmek… Bazen yaşamaktır sevmek; soluksuz ciğer gibi sevgisiz kalbin duracağını bilmek… Bazen ağırdır sevmek; sevdiğine layık olabilmek… Ve bazen hayattır sevmek; birini çok uzaktayken bile, yüreğinde taşıyabilmek…`Ne de güzel demiş Özdemir Asaf.

Sevdiğine layık olabilmek… Bunun için öyle cabalarsiniz ki sadakatin zirvesine çıkar, sabır köprüsünden yürür, anlayış gemisine biner, saygı dümenini çevirir ve en sevgiliye, o sevda adasına yol alırsınız….

Ve yüreğimdeki derin Sevdam sevgilim iyikim herseyim. Seni çok seviyorum uzağımda olsan bile kalbimin her daim en derinindesin…
En güzel sevdanın içine düşebilmeniz dileklerimle…

 

7/24 Sohbet

Sizlerde harika aşklar yaşayabilir, tadılması güç duyguları belkide 7/24 sohbet ile tadabilirsiniz.

Şimdi zaman kaybetmeden dilersen telefonundan, ister den bilgisayarında sohbetiyi mirci ile hemen sohbete baglan. 7/24 sohbet keyfini çıkartın.

Sevda

Sevda

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
979 okuma
2 Şubat, 2019
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?