Sahurda sohbet

Sahurda Sohbet

Sahurda sohbet hatta sahura kadar sohbet desek daha doğru olur galiba. Lakin benim tercihim sanal sohbet yönünde değil. İnsanlar birazda sanal sohbet hayatından uzaklaşıp reel sohbet hayatında ailesine zaman ayırmalı.
Önceleri ne güzeldi ramazanlar sahurlar. Gece sahura kadar meyveler yenir, yemisler yenirdi. Biz komşular kapıların önünde otururduk. Biz o zamanlar çocukken yetişkin sohbet ederken saklambaç oynardık.
Birbirimize karanlık yer bulur korkunç hikayeler anlatırdık. Ne günlerdi o günler…
Zaman su gibi akıp gitmis haberimiz olmadan. Sahurdasohbet keyfini kapı önlerine çıkardığımız çayı çeşmeyi pastayı böreği unuttuk. Ne çok severdim pamuk annenin kurbabiyelerini.

Sahurda sohbet

Şimdilerde hepimiz bir yerlere dağıldık. Çocukluk dostlarımı özledim. Serdarı, kadiri, pınarı, ayseli ve adını sayamadığım bütün çocukluk dostlarımı.
Sahura kadar sohbet edilirken oynadığımız oyunları. Ortada şıçan , saklambaç yada korkunç hikayeler ve çığlıklarımızla inleyen sokakları. Hepsini eksiksiz özledim. Çocuk olmak vardı şimdi. Delirircesine sohbet ederken o hazı tatmak vardı.
İnsan neden özler ki?
Unutulmaz saklambaç ortada şıçan insanın hep bi keşkesini hatırlatmak için zihninde kalır.
Keşke evlenmeseydim, keşke bu mesleği seçmeseydim keşke… Keşke…
İnsanın hayatında keşkeler olmamalıymış. Doğru söylüyor bilim adamları keşke dediğin zaman dönüp illaki arkana bakıyorsun.
O halde keşke dememeyi öğreneceksin. Ama nasıl? İnsan nasıl keşke demez. Mesela; çok sevdiği hayatına sıkı tutunarak. Mesela; ince eleyip sık dokuyarak öyle karar vererek.

Sahurda Sohbet

Sahurda Sohbet

Delirircesine sohbet

Uzun lafın kısası reel sohbet sanal sohbet derken konuyu biraz aştık. Cici sohbet ile sahura kadar sohbet imkanı, sahurda sohbet ederken yemek yeme tarzını çok beğeneceksiniz. Hatta fazla yemenize engel olacak.
Malum yemek yiyip yatmak kilo yapıyor. Şahsen galiba ben verdiğim kiloları geri alıyorum.
Millet ramazanda zayıflarken benim kilo almam da başarı sayılır. : )
Alıp almadığımı tam bilmemekle beraber dikkatli olmak gerek diye düşünüyorum. Bu günden sonra yeni uraşı buldum kendime. Sohbet ederiz paylaşırım sizlerle zamanla beş para etmez insanlar için dost dediklerinize nasıl yakışıyor Arıza yada Problemli demek.
Bu günlük cümlelerimi burada sonlandırırken dualarınızın kabulunu dilerim. Hoş kalın, hoşçakalın.

Sahurda Sohbet

Sahurda Sohbet

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
756 okuma
15 Mayıs, 2019
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?