Keyfim sohbet

Keyfim sohbet

Keyfim sohbet ile herkese güzel bir merhaba. Seviyeli sohbet için keyfinizin yerinde olmasınımı bekliyorsunuz? Kaliteli sohbet ederken keyfiniz yerine gelebilir.
Her zaman dediğim gibi aslında şu irc sohbet dünyasında makalenin adının ne olduğu önemli değil. Önemli olan kullanıcıları sana ulaşabilmesidir.

İrc nedir hakkında bilginiz varmı? Ben İrc döneminin ilk baslangıcını bilmiyorum. Henüz çünkü ben beşikte bebektim.
Lakin;
1988 yılının yaz aylarında toplanan bilgilere göre Finlandia Oulu Üniversitesinin bilgi işlem departmanında çalışan Jarkko WiZ Oikairen tarafından ilk IRC client ve server yazılmış ve böylelikle IRC (internet relay chat) doğmuş olmuş.

Keyfim sohbet

Keyfim sohbet

Ben 2005 yılarında ortalama anca sanal sohbet hayatına giriş yaptım. Aslında biraz daha gelişmişti internet relay chat dünyası.
Güzel günlerdi şuanki kadar gösterişli olmasada. Eve sırf chat için bilgisayar almıştım.
Yani chat bir tutku diye boşuna demiyorum.

 

Keyfim sohbet

Ayrıyeten araştırmalara göre, Oikairen,  OuluBox adında eş zamanlı konuşmaya olanak veren, tolsun.oulu.fi adresinden host edilen ve bir BBS (Bulletin Board System) sunucu üzerinde çalışan bir software yazmış.
Chat’i oluşturmak için Jyrki Kuoppala ve Jukka Pihl tarafından yazılan program kullanmış.
Bu bilgiler alıntı elbette malüm geçmişi edinebilmek için bizlerde teknoloji kullandık. Yoksa imkansız benim o tarihleri bilmem.
Ama bu konu uzar gider. O yuzden fazla uzatmadan Böylelikle IRC, 1988’in ağustos ayı sonunda doğmuş oldu. İlk IRC serverı “tolsun.oulu.bi” olarak isimlendirilmiş.

Kısa bir bilgilendirme yaptık çünkü henüz internet relay chat’in ne anlama geldiğini ve açılımını bilmeyen var.

Nasıl chat yapılır

Hemen söyleyelim nasıl chat yapılır. Zaman kaybetmeden ister mobil sohbet girişi ile ister mirc sohbet girişi ile hemen cici sohbet içine gireceksin yada sohbetiyi.org/mirc.rar dan mirc indireceksin. Bilgisayar yoksa mobil sohbet girişi var.
Hemen ardından ve şimdi sohbet zamanı…
Cici sohbet ile sohbet keyfim sizler için en kaliteli haliyle hoş sohbetler dileriz…

Sohbet sitesi olmak basit bir iş değildir. Sayısız sohbet sitesi var. Lakin cici sohbet makalesi bol olsada cicisohbet sadece birtane var. O yüzden sohbet bence bizim işimiz…

Keyfim sohbet

Keyfim sohbet

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
808 okuma
20 Eylül, 2019
Liva
Liva

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?