Edebiyat sohbet kanalları

Edebiyat sohbet kanalları

Edebiyat sohbet kanalları ile herkese merhaba. Bugün harika bir genel sohbet konusuyla sizlerleyim. Kendi weblerime uzun zamandır makale yazmıyordum. Fakat bugün TrFox kanalı aracılığıyla hazin.net ailemize katılmış olan arkadaşlardan birisiyle harika sohbet ettik.

Sobetimizin konusu kitaplar oldu. Yirmi yıllık sanal sohbet hayatı boyunca ilk defa kitaplar konu üzerinde sohbet eden Dae baya şaşkındı aslında. Malum chat sitesinde olupda okuyan nadir insanlar var. Aslında banada hiç denk gelmedi.

Fevkalede fikir alışverişi yapmamıza sebep olan bu harika muhabbet için öncelikle dae ye teşekkür ederim. Kendisi genellikle felsefe ve edebiyat alanında harika kitapları ele almış. Bu bilgilerini benimle paylaşması gerçekten harika bir davranıştı.

Edebiyat sohbet kanalları

Felsefe ve edebiyat sohbet alanları için güzel bir örnek ile konumuza devam edebiliriz. Dae arkadaşımızın benimle paylaştığı harika kitaplardan sizlerede bahsetmek istiyorum.

  • HARARİ Hayvanlardan Tanrılara SAPİENS ve konusu:

İnsan türünün kısa bir tarihi.

  • DARON ACEMOĞLU Ulusların düşüşü

Güç, zenginlik ve yoksulluğun kökenleri.

  • ARTHUR SCHOPENHAUNER Aforizma

Harika bir filozof’un fevkalade felsefe üzerine yazmış olduğu bir kitap.

  • EDDİ ANTER Kabile

Sen, sen ol, sürüden olma.

  • DOSTOYEVSKİ Yeraltından notlar

İnsan bilim dalının bir nebze tarifi…

Sizlerde benim gibi kitap okumayı seviyorsanız, bu kitaplara ulaşabilmek için kitapkurdu trendyol kitapyurdu gibi sanal alışveris sitelerini ziyaret edebilirsiniz.

Edebiyat sohbet kanalları

Edebiyat sohbet kanalları

Felsefe sohbet

Sohbetimiz kitaplar olunca kanalımız felsefe oldu. Sohbetintadi damağımızda kaldı. Bekle bekle ağaç olduk felsefe kanalında dae’yi. Sizlerde muhabbetinizin hoş olmasını istiyorsanız. Bizler gibi bilgi  alışverişi yapmak istiyorsanız, bu muhabbetin tadı damağınızda sizinde kalacak. Sohbetin tadı cicisohbette hazin.net ile trfox ailesi birleşmesiyle şimdi daha güzel.

Sohbet sitesi içinde iyi olmak kolaydır, zor olansa adil olabilmektir. Sizlerde adaletin bu alanda terazisini ölçmek için bizimle sohbete gelin. Siz siz olun felsefe seven olarak bu uzun yolculuğun tek bir adım ile başlaya bileceğine inanın. Biliyorum güvenmek çok güç sanal alanda, fakat insanları benim gibi sınamaktan çekinmeyin.

Zira insan kaybedecekse en başta kaybetmeli diye düşünüyorum. Ne kadar bilirseniz bilin, söyledikleriniz karşınızdakinin anlayabileceği kadardır. Uzun lafın kısası edebiyat sohbet seveni olarak yada felsefe sohbet seven olarak hemen www. cicisohbet.org adesinden bizimlesohbete sende gel.

 

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
2 yorum
412 okuma
30 Mayıs, 2021

YorumlarYorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?